CAMUS TADIMI

Camus Konyak Tadımı

Dün öğleden sonra arkadaşlarımla beraber Camus VSOP Elegance, Camus XO Elegance ve Camus EXTRA Elegance konyaklarını tadarak deneyimledik. Tadım notlarıma baktığımda;

VSOP Elegance meyvemsi yapısıyla burunda ve damakta oldukça yumuşak belliki içerisindeki “eau de vie” lerin olgunlaştırma süreci standartların üzerinde, çok karmaşık bir yapısı olmamakla beraber bitişi uzun.

XO Elegance burun oldukça dengeli, floral bir yapının yanında kurutulmuş meyve aromal rının yanı sıra meşe fıçıdan gelen badem ve fındık notlarını da hissetmek mümkün. Damaktaki zenginlik güzel ve gövde sağlam. Erik, elma, fındık aromaları belirgin. Baharatımsı bir yapıya sahip. Bitiş çikolata ve tütün aromalarıyla beraber oldukça uzun.

EXTRA Elegans ise özellikli bir oluşumu var. “Eau de vie” leri oluşturan üzümler ağırlıklı olarak Cognac Bölgesinin en yüksek bölgesi olan Borderies’de yetişiyor. Tabiki Grand ve Petit Champagne bölgesinden de yararlanılmıyor değil. Burunda fındık oldukça güçlü bu aroma damakta kendini baharatsı bir yapıya teslim ediyor. Oldukça kadifemsi ve uzun bir bitişe sahip.